Wełna mineralna jako materiał ociepleniowy
W branży budowlanej wykorzystuje się wiele materiałów do ocieplania domów. Bardzo popularnym materiałem jest styropian, lecz częściej wykorzystuje się wełnę mineralną. Te systemy ociepleń wykorzystuje się podczas budowania nowych budynków, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować je w starszych obiektach. Wykorzystanie tego materiału może przełożyć się na mniejsze koszty związane z ogrzewaniem domu oraz utrzymanie pożądanej temperatury przez dłuższy czas.
Właściwości wełny mineralnej
Podczas budowania domu, nie bez powodu wykorzystuje się wełnę mineralną do termoizolacji. Jednym z powodów, dlaczego ten materiał jest chętnie wykorzystywany w budownictwie jest to, że wełna mineralna posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Oznacza to, że w ocieplonych pomieszczeniach będzie stała temperatura. Oprócz izolacji ciepła – materiał ma wysoką izolacyjność akustyczną i w pewnym stopniu wygłusza i redukuje poziom hałasu z zewnątrz. Zastosowanie wełny jest rekomendowane przez zleceniodawców w miejscach o zwiększonym natężeniu hałasu.
Każdemu zależy na bezpieczeństwie, a wybór wełny mineralnej jest bardzo dobrym rozwiązaniem, aby je zapewnić. Zaletą tego materiału jest jego niepalność. Podczas pożaru izolacja nie zajmie się ogniem, co jest bardzo ważnym atutem. Styropian co prawda też jest bezpiecznym materiałem, lecz gaśnie on dopiero po pozbyciu się ognia.
Inwestorzy bardzo często zastanawiają się nad wyborem izolacji cieplnej do swojego domu. Zarówno wełna mineralna mają swoje wady, jak i zalety, jednak wybór materiału zależy od wielu czynników. Warto skonsultować się ze specjalistą, który w razie wątpliwości pozwoli wybrać najlepszy system izolacyjny do budowanego domu.